Kontrast

Czcionka

A+ A-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerwionce-Leszczynach
Profilaktyka uzależnień w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny
Poniedziałek: 16:00 - 18:00 Wtorek: 16:00 - 18:00 Środa: 16:00 - 18:00 Czwartek: 15:00 - 17:00

Certyfikat dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Certyfikat otrzymuje Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

Dziękujemy za realizację w Państwa placówkach oświatowych materiałów profilaktyczno-edukacyjnych w ramach programu profilaktycznego: "Narkotyki? To mnie nie kręci!" oraz towarzyszących im scenariuszy zajęć pod hasłem "Granica, której nie warto przekraczać".

Celem programu była minimalizacja czynników ryzyka oraz wzmocnienie czynników chroniących uczniów klas IV-VIII przed eksperymentowaniem z narkotykami oraz nowymi substancjami psychoaktywnymi (dopalaczami).

Doceniamy Państwa zaangażowanie i świadomość, że nowoczesna edukacja uczniów szkół podstawowych, połączona z warsztatami, może nauczyć młodych ludzi podejmowania mądrych i odpowiedzialnych decyzji w przyszłości.

Treść i programu miały na celu promocję zdrowego trybu życia oraz uczyły, jak odmawiać sięgania po substancje psychoaktywne. Ważnym elementem projektu była edukacja w zakresie rozumienia konsekwencji wyborów oraz umiejętności planowania przyszłości wolnej od substancji psychoaktywnych. Program profilaktyczny realizował wytyczne związane ze wsparciem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Program profilaktyczny realizowany w roku szkolnym 2024/2025.


Certykat dla Gminy Czerwionka-Leszczyny

Certyfikat dla Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Dziękujemy za realizację w podległych placówkach oświatowych kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "Narkotyki? To mnie nie kręci!" oraz towarzyszących im scenariuszy edukacyjnych pod hasłem "Narkotyki? Dopalacze? Poradzę sobie bez!".

Celem kampanii było wzmocnienie czynników chroniących uczniów klas V-VIII pozwalających zmniejszyć ryzyko eksperymentowania z narkotykami oraz nowymi substancjami psychoaktywnymi (dopalaczami).

Dziękujemy za świadomość, że edukacja oraz rzetelne przekazywanie umiejętności i wiedzy połączone z warsztatami może nauczyć młodych ludzi podejmować w przyszłości mądre i odpowiedzialne wybory i decyzje.

Treści kampanii dotyczyły poszerzenia wiedzy o procesach radzenia sobie i rozpoznawania ryzyka używania narkotyków i innych środków psychoaktywnych jako fałszywych rozwiązań. Kampania realizowała wytyczne związane ze wsparciem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Kampania realizowana była w roku szkolnym 2021/2022.