Kontrast

Czcionka

A+ A-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerwionce-Leszczynach
Profilaktyka uzależnień w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny
Poniedziałek: 16:00 - 18:00 Wtorek: 16:00 - 18:00 Środa: 16:00 - 18:00 Czwartek: 15:00 - 17:00

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach wraz z Komendą Miejską Policji w Rybniku rozpoczęli w listopadzie 2023 r. akcję „Bezpieczna Podróż = Trzeźwe Życie”.

Projekt działań profilaktycznych został stworzony w celu promowania bezpiecznej jazdy oraz zapobiegania prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Głównymi adresatami projektu są oczywiście kierowcy, jednakże społeczność lokalna również jest zaangażowana w jego realizację.

Projekt składa się z różnorodnych działań, które mają na celu edukację i podnoszenie świadomości kierowców na temat negatywnych konsekwencji prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości

– podkreśla Aneta Chojnacka, koordynator kampanii profilaktycznych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

Głównymi elementami projektu są zintensyfikowane i doraźne kontrole drogowe, a także organizowanie spotkań profilaktycznych informujących uczestników o zagrożeniach związanych z jazdą po spożyciu alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

W związku z prowadzoną akcją możemy spodziewać się zintensyfikowanych działań policjantów ruchu drogowego, które nastawione będą na zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących. Mundurowi będą wręczać także specjalnie przygotowane na te okazje gadżety, które mają przestrzegać kierowców przed jazdą pod wpływem alkoholu. Ponadto dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach przeprowadzą szereg spotkań z mieszkańcami gminy, na których omówią zagrożenia i przestawią sposoby uniknięcia niebezpieczeństwa, a także zaprezentują sposoby reakcji w przypadku wystąpienia powyżej przedstawianego problemu

- dodaje asp. szt. Angelika Strzebińczyk z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Celem działań jest zwiększenie świadomości społecznej na temat niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Kampania potrwa do końca 2023 roku.

Ulotki i gadżety, które będą wręczane podczas akcji "Bezpieczna Podróż = Trzeźwe Życie"