Kontrast

Czcionka

A+ A-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerwionce-Leszczynach
Profilaktyka uzależnień w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny
Poniedziałek: 16:00 - 18:00 Wtorek: 16:00 - 18:00 Środa: 16:00 - 18:00 Czwartek: 15:00 - 17:00
Na zdjęciu prelegencji występujący podczas konferencji "Profilaktyka zachowań problemowych dzieci i młodzieży w sporcie - rekomendacje dla klubów sportowych"

Konferencja "Profilaktyka zachowań problemowych dzieci i młodzieży w sporcie - rekomendacje dla klubów sportowych"


Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji „Profilaktyka zachowań problemowych dzieci i młodzieży w sporcie – rekomendacje dla klubów sportowych”, która odbyła się w dniu 9 czerwca 2022 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Udział w konferencji wzięła Aneta Chojnacka – koordynator kampanii profilaktycznych w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny, inspektor w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

Celem konferencji było upowszechnienie rekomendacji w zakresie profilaktyki alkoholowej dla młodzieżowych klubów sportowych, tak, by trenerzy, przedstawiciele klubów oraz liderzy środowiskowi mieli dostęp do najlepszych rozwiązań w dziedzinie ograniczania picia alkoholu wśród młodych ludzi będących pod ich opieką.

Rekomendacje zostały opracowane w ramach międzynarodowego projektu badawczego „FYFA – Focus on Youth, Football and Alcohol”.

Pregentami konferencji byli między innymi:

  • Jakub Kołodziejczyk – psycholog, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, pracuje w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze związane są z przywództwem i zarządzaniem instytucjami edukacyjnymi w szczególności z organizowaniem procesu edukacyjnego i wychowawczego oraz jego wpływem na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny uczniów. Aktualnie prowadzi badania nad związkiem przywództwa sprawowanego dyrektorów szkół a bezpieczeństwem uczniów w szkole, w szczególności występowaniem zachowań agresywnych i przemocy rówieśniczej. W dorobku posiada ponad 60 publikacji w monografiach i czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych. Współautor programu profilaktyki selektywnej Program Nauki Zachowania.
  • Bartłomiej Walczak - socjolog, antropolog kultury. Autor i współautor ponad czterdziestu publikacji naukowych, które ukazały się w krajowych i zagranicznych pismach, między innymi Anthropology Matters, Kulturze i Społeczeństwie, Kontekstach, kierownik oraz uczestnik licznych polskich i międzynarodowych projektów badawczych i ewaluacyjnych. Autor ekspertyz i analiz, między innymi dla Rzecznika Praw Dziecka, Fundacji im. Stefana Batorego, Rzecznika Praw Obywatelskich, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), MultiKulturni Center Praha i Narodowego Centrum Kultury. Od 2009 roku członek zespołu wprowadzającego reformę nadzoru pedagogicznego. W 2009 roku ukazała się jego książka „Antropolog jako Inny. Od pierwszych badań terenowych do wyzwań ponowoczesnej antropologii” (wyd. Scholar), zaś w 2013 r. przygotowana wspólnie z K. Gmaj i K. Iglicką monografia "Dziecko uchodźcze w polskiej szkole" (wyd. Scholar). Zainteresowania badawcze: procesy migracyjne i przemiany instytucji wychowawczych, zmiana w edukacji, historia i metodologia badań terenowych w antropologii kultury.
  • Błażej Gawroński - przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Olsztynie, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnienia w Olsztynie. Certyfikowany specjalista w zakresie programów lokalnych i regionalnych oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA. Trener oraz wykładowca akademicki.
  • Katarzyna Okulicz-Kozaryn – doktor nauk humanistycznych, psycholog, adiunkt w Zakłądzie Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wcześniej pracowała w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zajmuje się badaniami nad profilaktyką zachowań ryzykownych oraz problemami związanymi z piciem alkoholu przez kobiety w ciąży. Zaangażowana w opracowanie i ewaluację rekomendowanych programów: Program Domowych Detektywów, Fantastyczne Możliwości, Gra w Dobre Zachowania, Program Wzmacniania Rodziny, Szkolna Interwencja Profilaktyczna.
  • Michał Libich – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczyciel mianowany, aktualnie koordynator szkolenia dzieci w Polskim Związku Piłki Nożnej, trener piłki nożnej posiadający licencję UEFA PRO z ponad 20 letnim stażem.

Poniżej nagranie z przebiegu konferencji (materiał nie posiada napisów dla osób niesłyszących, materiał został zamieszczony na kanale YouTube przez organizatora konferencji - Instytut Nowej Kultury).

Konferecja została objęta patronatem Sekretarz Stanu i jednoczeście gościem honorowym konferencji – Anny Krupka.

Organizatorem konferencji był Instytut Nowej Kultury.

Zadanie współfinansowane było ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, realizowane na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.